КАМ'ЯНЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
КРОПИВНИЦЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Звіт Новгородківського селищного голови СИРИЦІ Олександра Антоновича про діяльність виконавчих органів ради за 2022 рік

Дата: 20.02.2023 15:30
Кількість переглядів: 176

Фото без описуШановні жителі громади!

   

На Ваш розгляд подаю звіт своєї роботи, як селищного голови Новгородківської селищної територіальної  громади за 2022 рік.

Найголовніший  об’єкт діяльності будь - якої влади є людина з усіма її  суспільними проблемами. Саме цій стратегічній  меті підпорядкована  робота селищної ради і моя, зокрема, як селищного голови. Цього  вимагає і конституційний принцип, в якому  підкреслено,  що  єдиним  джерелом  влади є народ. Тож і  основою  наших дій була  і  залишається  місцева  самоврядність. Без цього  неможлива ефективна регіональна  політика, а  відповідно і  розвиток населених  пунктів територіальної  громади, інтереси яких представляє селищна  рада.

Хочу зазначити, що цей рік був надзвичайно складний, з 24 лютого всі наші плани було переорієнтовано з урахуванням воєнного часу. Але при цьому робота селищної ради впродовж 2022 року спрямовувалась на забезпечення подальшого розвитку всіх сфер життєдіяльності громади та підвищення добробуту населення.

Вся наша діяльність будується планово. Головною формою роботи була і залишається сесійна діяльність. За звітний рік відбулось 11 пленарних засідань, на яких прийнято 236 рішень, в тому числі: земельних питань - 142, з організації діяльності виконавчого апарату - 5, з розвитку інфраструктури громади - 5, ухвалено бюджетних питань - 13 та 7 - питань стосовно прийняття та реалізації місцевих галузевих програм.За обмеженнями воєнного стану відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24 березня 2022 року № 2145 -IXряд земельних питань, залишаються без розгляду.

Активно працював у звітному періоді і виконавчий комітет селищної ради. Протягом 2022 року було проведено 17 засідань, з них 6 позачергових. Прийнято 167  рішень, з яких 141 рішення  відповідно до власних повноважень,  та 26 рішень щодо здійснення делегованих повноважень. 

Важливу роль в роботі селищної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу. Протягом року виконавчий апарат здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності селищної ради, постійних комісій, забезпечував взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Новгородківська селищна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На офіційному сайті селищної ради та на сторінці соціальної мережі у ФБ систематично висвітлюється інформація про роботу селищної ради, заходи, які проходять на території громади. Крім того, інформація про роботу ради друкується на сторінках газети «Новгородківські вісті».

Це дає змогу громадськості оперативно ознайомлюватися з подіями, що відбуваються за участю керівництва та депутатів селищної ради, посадових осіб місцевого самоврядування, знайомитися з нормативними актами, що приймаються.

У звітному періоді відбувалось формування нормативно-правової бази роботи селищної територіальної громади. Зокрема прийнято ряд ключових документів для розвитку громади:

- Програма соціально-економічного розвитку Новгородківської селищної територіальної громади на 2023рік;

- Бюджет Новгородківської селищної територіальної громади на 2023 рік;

- місцеві галузеві програми.

Головним чинником забезпечення життєдіяльності соціальної сфери та інфраструктури кожної громади є фінансове забезпечення. Тому хочу констатувати, що протягом звітного періоду селищна рада практично не виключалася з бюджетного процесу і відповідно до покладених на неї функцій      забезпечила своєчасність та повноту виконання  бюджету.

За 2022 рік до бюджету селищної територіальної громади  з урахуванням трансфертів надійшло доходів 164,6млн. грн, у тому числі до загального фонду – 157,6млн. грн,  до спеціального фонду – 7,0 млн. грн.

До загального фонду  бюджету селищної територіальної громади за  2022 рік залучено  114,0 млн. грн власних доходів, що становить 102,7% до уточнених планових показників  на звітний період. Понадпланово отримано надходжень у сумі 3,0 млн. грн.  У порівнянні з  минулим  роком  надходження виросли   на   7,7 %, або на 8,2 млн. грн.

Все це завдяки громадській позиції та відповідальному ставленні бізнесу до своєчасній сплаті податків забезпечено виконання планових показників по надходженню до бюджету, належне утримання соціально-культурної та житлово-комунальної сфер громади. Дякуємо усім хто наповнює бюджет громади, окрема подяка найбільшим платникам податків громади 2022 року: ТОВ «Петрокорбівське», ПП «Перспектива», ТОВ «Прогрес», ПП «АФ Мюннт», ТОВ «Михайлівське-плюс», ТОВ «Верблюзька МТС», ТДВ «Неоальянс».

Вагомим джерелом надходжень загального фонду є податок та збір на доходи фізичних осіб, питома вага якого в загальних надходженнях становить 56,7 відсотків.  За звітний період до бюджету мобілізовано 64,7 млн. грн. цього податку. Приріст цього податку до минулого року склав 10,8% (6,3млн. грн), який забезпечено переважно за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати, збільшення рівня виплачених дивідендів, сплати податку з доходів, інших ніж заробітна плата (орендна плата за земельні частки (паї) за майбутні періоди).  В структурі платежів податку на доходи фізичних осіб найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати– 56%. Фактично надійшло 36,2млн. грн. 

Однією із основних складових частин наповнення бюджету також є надходження плати за землю, що надійшло  в розмірі 25,1млн. грн., або 126,5% до плану. Порівняно з минулим роком досягнуто приріст по платі за землю у сумі 5,7 млн. грн., або 29,3% за рахунок збільшення розміру орендної плати.

За  січень-грудень 2022 року до бюджету селищної територіальної громади залучено 2,9млн.грн.акцизного податку, що становить 117,8 % до уточненого плану звітного періоду.

Важливе місце у структурі доходів бюджету селищної територіальної громади займають місцеві податки і збори, які займають  39,7 відсотків  (у 2021 р. – 40,2%). Таких податків за 2022 рік надійшло 45,3млн. грн, або 108,2% до уточнених планових призначень звітного періоду.

За січень-грудень 2022 року до бюджету селищної територіальної громади надійшло  18,9млн. грн. єдиного податку.

За 2022 рік до бюджету громади залучено 1,0 млн.грн.неподаткових надходжень, що становить 120 відсотків до уточнених планових призначень. Основна сума надходжень –  це плата за надання адміністративних послуг – 0,8млн. грн.

Надходження до спеціального фонду місцевого бюджетугромади (без трансфертів) склали 7,0 млн.грн. з них за рахунок малої приватизації (кошти від відчуження майна) – 0,3 млн. грн.

 

 

Міжбюджетні трансферти

Міжбюджетні трансферти, що передаються з державного та обласного бюджетів, і які є складовою дохідної частини селищного бюджету 2022 року,  визначені відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік».

У 2022 році надійшло 43,5 млн. грн. міжбюджетних трансфертів, у тому числі:

-   освітня субвенція – 42,7 млн.грн;

-субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 0,6 млн. грн;

- субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у сумі  0,2 млн.грн

 

У соціально-культурній сфері громади постійна увага була спрямована на забезпечення стабільного функціонування закладів та поліпшення якості надання ними послуг населенню. Протягом 2022 року закладами культури громади проводилися культурно-мистецькі заходи, акції, благодійні ярмарки, мітинги, свята (онлайн, офлайн).

Освітянська галузь громадимала бюджет на 2022 рік в сумі 104,7 млн.грн., але в зв’язку з введенням воєнного стану фактично було використано 91,0 млн. грн., з них: за рахунок державного та обласного бюджетів-43,5 млн. грн., за рахунок коштів громади – 47,5 млн.грн. Видатки на оплату праці з нарахуваннями в закладах освітисклали – 73,4 млн грн, енергоносії та комунальні послуги – 6,8 млн грн, харчування –0,6 млн грн. та інші видатки.
За звітний рік було придбанообладнання та предметів довгострокового користування в заклади освіти на суму 5,4 млн.грн, з них:

-два шкільних автобуса на суму 5,1 млн.грн. При цьому завдяки злагодженій співпраці виконавчих органів та депутатів, в частині своєчасного внесення змін до бюджету, було зекономлено 2,4 млн.грн. власних надходжень громади, так як зазначені кошти були направлені на співфінансування по придбанню автобуса за рахунок залишку освітньої субвенції за минулі роки, який на початок 2023 року мав би бути вилучений в державний бюджет;

- системуочищення води – 0,1 млн.грн.;

- генератори живлення –0,2 млн.грн.

Після трьохроків «простою» в Ліцеї відновив роботу харчоблок, здійснено оплату його реконструкції на суму  1,0 млн.грн.

Для злагодженої роботи «вчитель-учень-батьки» в роботі навчальних закладів підключено мережу електронний щоденник та журнал, для безпеки учнів збудоване сучасне укриття в Ліцеї.

Але не дивлячись на позитивні зрушення в роботі закладів освіти перед нами виникла гострапроблема забезпечення теплопостачання  шкіл громади. Оскільки вартість оплати послуг з теплопостачання з 1 жовтня 2022 року склала 3964,42 грн. за 1гКал, при тому що в бюджеті було заплановано ціну 1548,49 грн. за 1гКал., тобто вартість оплати послуги збільшилась на 256%.З огляду на це було прийнято рішення по придбанню автономної модульної котельні в Ліцей Новгородківської громади та переведення інших шкіл на самостійне опалення, все це за собою потягло певні незручності в освітній галузі – починаючи з підбору та навчання персоналу котелень так і тендерні процедури по закупівлі деревини.

 

На галузь «Охорона здоров’я» для повноцінного функціонування медичних закладів виділено з селищного бюджету 10,2 млн.грн., з них:

  • Новгородківської лікарні  - 9,1 млн.грн.;
  • Центру первинної медико-санітарної допомоги виділено з селищного бюджету – 1,1 млн.грн.

Із загальної суми кошти були направлені на придбання кисневої станції – 2,5 млн.грн. тана поточні видатки установ – 7,7 млн.грн., з них:

-оплата праці працівників – 1,4 млн. грн.;

-придбання медикаментів – 0,8 млн.грн.;

-придбання продуктів харчування 0,1 млн.грн.;

-оплата енергоносіїв та комунальних послуг – 3,9 млн.грн.;

-придбання ПММ, господарських, будівельних матеріалів, оплата послуг, проведення поточних ремонтівта інше – 1,5 млн.грн.

 

Соціальний захист та соціальне забезпечення

Обсяг коштів профінансований за рік на соціальний захист та соціальне забезпечення складає 10,4 млн.грн, а саме:

-на утримання територіального центру соціального обслуговування населення – 5,2 млн. грн;

- на утримання центрів соціальних служб – 0,9 млн. грн;

- інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення:

надання матеріальної допомоги жителям громади на лікування, поховання, постраждалим від стихії;

на виконання Програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - разова виплата постраждалим на ЧАЕС;

на виконання Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення Новгородківської селищної територіальної громади – здійснювалась виплата коштів отримувачам грошової допомоги інвалідам по зору 1 та 2 груп; 

на виконання Програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО/ООС, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2022 рік - одноразова матеріальна допомога батькам загиблих учасників АТО, ООС, допомога на лікування військовослужбовців, допомога сім’ям загиблих;

надання підтримки внутрішньо переміщеним.

Загальна сума склала 4,3 млн. грн.

 

З березня  2022 року працівниками Новгородківської селищної ради та її структурними підрозділами для забезпечення внутрішньо переміщених осіб  на території громади організовано  підвіз та видача  гуманітарної допомоги, яка надходила від Кіровоградської обласної військової адміністрації,  постійних благодійних організацій ЮНІСЕФ та МОМ - ковдри, постіль, шкарпетки, консерви, крупи, борошно, цукор, олія, макарони, молочні продукти,  засоби особистої гігієни, дитяче харчування, господарські товари, набори дитячого ,жіночого одягу.

З червня по вересень  надходили  продуктові набори від  громадських та міжнародних організацій.

Місцеві приватні підприємці також надавали допомогу для внутрішньо переміщених осіб -  борошно ПП «МЮННТ»,  крупи ПСП «ЛАН-2».

Громадські організації  «ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ»  України, «10 квітня»,  благодійна організація «Благодійний фонд «Безпечне майбутнє», Благодійний фонд «Турбота ПРО»безпосередньо надають благодійну та гуманітарну допомогу комунальним підприємствам, установам,  закладам  Новгородківської селищної  територіальної громади.

На території Верблюзького старостинського округу в приміщеннях бувшого дитячого садка створено місця компактного проживання для тимчасового переміщених осіб, які забезпечуються всім необхідним для тимчасового проживання.

Хочу подякувати всім старостам Новгородківської селищної територіальної громади, які постійно організовують та облаштовують  житло для внутрішньо переміщених осіб в приватному секторі.

 

На території громади працюють 4 пункти «Незламності», які надають послуги інтернет-зв'язку, підзарядки телефонів, мають запас медикаментів, продуктів харчування та питної води. Для забезпечення безперебійного та автономного живлення придбано 4 генератори та необхідний запас паливно – мастильних матеріалів.

 

Волонтерська діяльність

Жителями громади та працівниками структурних підрозділів селищної ради за період з 24 лютого було зібрано, перероблено та передано на потреби ЗСУ, ТРО, для жителів деокупованих територій, внутрішньо переміщених осіб - продуктів харчування, домашньої випічки, консервів овочевих, консервів м’ясних, консервів рибних, сала, овочів, фруктів, круп, макаронів, борошна, цукру, олії, засобів гігієни, солі, кондитерських виробів, чаю, кави, тютюнових виробів, одягу.

Тільки працівниками селищної ради та її структурних підрозділів було зібрано та передано на потреби ЗСУ, ТРО більш ніж 323 тис. грн. Кошти використовувались на придбання приладів нічного бачення, дронів, розгрузок, плитоносок, шин, запчастин та ремонту автомобілів тощо. 

Окремої уваги заслуговує допомога старост та жителів громади в організації тимчасового та довготривалого прихистку внутрішньо переміщених осіб. А це більш ніж 1 тис. осіб за весь період.

З кінця лютого 2022 року працівники освітньої та культурної галузей, жителі громади, старости здійснювали волонтерську роботу спрямовану на підтримку військових та жителів деокупованих територій: виготовляли маскувальні сітки, готували їжу, організовували збір речей та одягу для переселенців, долучились до збору коштів для придбання приладів нічного бачення, інструментів, балончиків з паливом, засобів особистої гігієни для бійців ЗСУ, відшивали «розгрузки», постільну білизну, чергували на харчоблоці.

Зараз у громаді триває постійна акція з виготовлення окопних свічок.

Бюджет галузі «Культура і мистецтво» на 2022 рік складав  9,1 млн.грн., фактично використали 8,5 млн. грн.

Діяльність закладів культури у 2022 році була спрямована на виконання державних соціальних програм, пошук та розробку інноваційних форм організації культурно-дозвіллєвої діяльності, вивчення потреб різних вікових груп категорій населення та втілення їх в культурно-просвітницьку діяльність, популяризацію національних культурних традицій, звичаїв та обрядів, розвиток творчості дітей та молоді, організацію змістовного дозвілля населення громади, збереження культурної та археологічної спадщини.

Проте, в умовах карантину та військового стану в країні, заходи, заплановані на реалізацію вищевказаних завдань, було перенесено в онлайн режим та частково відмінено.   

 Навики спортивної майстерності діти нашої громади здобувають у Дитячо-юнацькій спортивній школі на базі стадіону «Колос». На галузь«Фізична культура та спорт» профінансовано коштів за 2022 рік –1,3 млн. грн. із них на заробітну плату з нарахуванням– 1,2 млн.грн., спортивні заходи (придбання спорттоварів, прийняття участі в змаганнях) та на господарське утримання стадіону 0,1 млн.грн.

Не дивлячись на складну ситуацію в країні,протягом минулого року проводилися спортивні заходи,до участі в яких залучалися жителі громади та внутрішньо переміщені особи.Зокрема було проведено відкритий благодійний турнір з міні-футболу на підтримку ЗСУ в селищі Новгородка. Кошти, зібрані на якому,в сумі 20 тис. грн., було перераховано на рахунок ЗСУ.

 

Житлово-комунальне господарство

Для забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства із селищного бюджету профінансовано кошти в сумі 3,5 млн.грн.,із них на заробітну плату з нарахуванням – 2,5 млн.грн., господарське утримання водо мереж – 0,3 млн.грн. зазначу, що в зв’язку із несвоєчасною та неповною оплатою населення отриманих послуг, було виділено кошти на оплату спожитої електроенергії по скважинам – 0,2 млн.грн., та направлено на оплату електроенергії на очисних спорудах ЛДКГ – 0,5 млн.грн.

Крім цього було здійснено внески у статутний капітал КП «Комунальник» в сумі 5,9 млн.грн., за рахунок яких проведено капітальні ремонти 4 свердловин у селах Верблюжка,  Інгуло-Кам’янка, Спасове та в селищі Новгородка, придбано устаткування та комунальну техніку - трактор та автогрейдер.

Фінансування видатків по благоустроюнаселених пунктів становить 1,9 млн.грн.

Окрема подяка нашим старостам за організацію робіт з благоустрою в населених пунктах нашої громади. Хочу відзначити, що в кожному селі працювалиробітники з благоустрою, які фінансувалися з бюджету селищної ради.Тут хочу відзначити і соціально-відповідальний бізнес за допомогу в цьому нелегкому напрямку роботи.

Проведено ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С121116 на ділянці Дубівка-Петрокорбівка – 0,5 млн.грн. за рахунок коштів селищного бюджету та 0,5 млн. грн. за рахунок коштів ДП «Агенство місцевих автомобільних доріг».Також завдяки плідній співпраці з Службою автомобільних доріг у Кіровоградській області було здійснено ремонт відрізку дороги між селом Вершино-Кам’янка та Митрофанівка автомобільної дороги Т-12-18 Новгородка - станція Шарівка - Нова Прага, яка перебувала в аварійному стані. Цедало можливість поліпшити стан дороги, та створити умови безпечного та комфортного дорожнього руху,забезпечивши безперебійний підвіз шкільним автобусом дітей до школи.

Шановна громадо!

Мій звіт подається з позиції того, як наша команда зуміла організувати роботу селищної ради загалом, надала можливість повноцінно працювати кожному селищному депутату, виконавчому комітету, зокрема, що зроблено для жителів громади.

Як це нам вдалося - судити вам. Я готовий вислухати всі ваші зауваження і пропозиції і врахувати їх у подальшійспільній роботі.

Переконаний, що якщо депутати, члени виконавчого комітету і посадові особи місцевого самоврядування та виконавчої влади, усі керівники спільно посіють мудрість, терпіння, бажання працювати, то люди нашої громади пожнуть добробут, соціально-економічну стабільність та злагоду.

Ще можна багато говорити, але... Ми знаємо свої слабкі місця, недоліки, які будемо виправляти. Проте, вся робота і моя, як голови, і виконавчого апарату у вас на очах. Я розумію свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний наш практичний крок.

Мешканці нашої селищної територіальної громади чекали і чекають від місцевої влади виважених рішень та позитивних результатів при вирішенні будь-яких питань життєдіяльності громади.

Я завжди налаштований на плідну співпрацю та на змістовний діалог з усіма, бажаючими зробити корисне для свого села чи селища. Я вдячний усім, хто допомагав селищній раді в цей нелегкий період розвитку практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями.

Закликаю всіх і надалі трудитися з повною віддачею на благо наших мешканців і переконаний, що тільки спільними зусиллями ми зможемо створити та розбудувати процвітаючу та сильну громаду.

Щиро вдячний за підтримку депутатському корпусу, виконавчому комітету, жителям громади, громадським діячам - усім, хто працював на результат, висловлював розуміння, ділився конструктивними поради та долучався до реальних справ.

Дякую за увагу!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь