ІНТЕРВ’Ю з начальником Кропивницького районного управління ГУ ДСНС України у Кіровоградській області Владиславом ЛАРІОНОВИМ
Безпека наших дітей і навчання їх безпеці – це один механізм, який повинен працювати вправно і злагоджено.
Владиславе Сергійовичу, сьогодні тему нашої розмови пропоную присвятити дітям. Обговорити з вами, які заходи вже були вжиті і наразі вживаються, щоб освітній процес для наших маленьких співвітчизників був безпечним?
Дякую за запитання. Я з Вами згоден, що у вересні найбільш актуальною темою для нашої розмови є питання безпеки дітей. Звичайно, готуватися до того, щоб школярики сіли за парти у приміщення, які ретельно дорослі (а це керівники навчальних закладів, працівники нашої служби, представники Нацполіції, фахівці відділу з питань безпечності і якості харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в області та представники Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби по дотриманню санітарного законодавства) у серпні перевіряли в межах своїх повноважень дошкільні, позашкільні і загальноосвітні навчальні заклади, щоб всі вимоги безпеки відповідали нормам.
Безпосередньо інспекторський склад Кропивницького районного управління ГУ ДСНС в області під час таких комплексних обстежень здійснював перевірку на забезпеченість вищезазначених закладів джерелами зовнішнього протипожежного водопостачання, відповідність вимогам норм евакуаційних шляхів і виходів, систем опалення, стан електромережі, наявність та утримання систем протипожежного захисту (пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей), наявності первинних засобів пожежогасіння тощо.
Жорсткі реалії сьогодення вимагають не лише створення безпечних умов навчання дітей та роботи педагогів безпосередньо в навчальних закладах, але й дотримання вимог відповідно до чинного законодавства утримання та експлуатації укриттів. Безперечно, ці місця були теж об’єктом уваги наших працівників, в обов’яковому порядку – відпрацьовували і практичну частину: алгоритм дій під час евакуації персоналу закладу та дітей до укриттів у разі сигналу ПОВІТРЯНА ТРИВОГА. Під час перебування в укриттях мої колеги проводили з дошкільнятами, учнями та педагогами навчальні тренінги: показували як користуватися вогнегасником, навчали першим діям у разі виявлення боєприпасів та їх небезпечних уламків, розповідали у чому полягає ризик недотримуватися правил пожежної безпеки у побуті та на відкритих місцевостях. Окремо з персоналом закладів проведено інструктажі про заходи пожежної безпеки при користуванні резервними джерелами електроживлення.
Окрім підготовки освітніх установ до нового навчального року, яка ще робота проводиться систематично, аби наші діти були, як то кажуть, у інформаційному всеозброєнні, щоб зберегти своє життя в умовах існуючих ризиків різного характеру?
Так, у нас дуже широкоформатна робота проводиться з підростаючим поколінням аби допомогти нашим нащадкам знати якомога більше про небезпеки, можливість їх уникнути, а у разі реальної загрози вміти їм протистояти. Приємно відзначити, що у цьому напрямку ми дуже тісно співпрацюємо з освітянами. Як один із нових проєктів, втілених спільно з ними у життя – це створення Класів безпеки в опорних загальноосвітніх школах і закладах професійно-технічної освіти. На разі на території міста Кропивницького та Кропивницького району налічується вже 22 таких Класи.
Із захватом діти сприйняли і створення гуртків Дружин юних рятівників – це свого роду наші помічники, адже разом з нами вони допомагають молодшим школярам і своїм одноліткам бути більш обізнаними в питаннях безпеки життєдіяльності, долучаються до багатьох масово-роз’яснювальних заходів, які проводять працівники пожежно-рятувальної служби. Діяльність Дружин здійснюється відповідно до навчальної програми з позашкільної освіти й заняття в гуртку проводять кваліфіковані спеціалісти.
Ознайомитися з технічними можливостями пожежно-рятувального автомобіля, приміряти бойовий одяг і погасити умовну пожежу за допомогою спеціального спорядження діти мають можливість під час акцій, які мають одноіменну назву з гаслом нашої служби – Запобігти. Врятувати. Допомогти!
Конкурси, вікторини, акції, екскурсії до підрозділів і ще багато цікавого чекають на дітей з 13 по 17 листопада , коли ми будемо спільно з працівниками освіти проводити у всіх дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах Тиждень знань безпеки життєдіяльності.
Підсумовуючи нашу розмову, зважу на той факт, що забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту закладів освіти є одним із пріоритетних завдань діяльності нашої служби й робота у цьому напрямку постійно триває, як і агітаційна діяльність. Це взаємопов’язані 2 механізми – безпека наших дітей і навчання їх безпеці - й ми зробимо все можливе, аби цей механізм завжди рухався вправно й злагоджено!