Служба порятунку 101
- Шановні громадяни, дотримуйтеся правил пожежної безпеки у лісових масивах. Пам’ятайте, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється розведення багать у лісі; палити, кидати в лісі непогашені сірники (крім місць, обладнаних для цих цілей); випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду. Не менш важливо дотримуватися правил безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів: ні в якому разі не беріть їх до рук, не переносьте, не розбирайте.
- Будьте обережні і при відпочинку біля водойм. Через власну необачність та нехтуваннями правилами безпеки є ризик опинитися у смертельних тенетах водяної пастки! Бережіть своє життя та життя дітей – дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!
- Шановні громадяни! Не ігноруйте сирени, що сигналізують повітряну тривогу – переходьте в укриття! Будьте відповідальними: бережіть себе та близьких Вам людей!
- Працівники Служби 101 під час рейдів та патрулювань у лісових масивах проводять з жителями громади просвітницьку роботу аби нагадати правила безпеки життєдіяльності. Роздають листівки застерігаючого змісту з порадами як діяти у тій чи іншій надзвичайній події.
- Нагадайте дітям найпростіші правила пожежної безпеки у період канікул заради вашого спокою та їх безпеки.
- Якщо у вас вимкнули світло, користуйтеся генераторами правильно: встановлюйте генератор так, щоб відстань до найближчої поверхні була не менше 6 метрів. Заправляйте пристрій тільки на відкритому повітрі!
-
Акція "Герой-рятувальник року": якщо ви стали свідком проявленої мужності і героїзму або безпосереднім учасником рятування людей, ліквідації пожежі, аварії чи стихійного лиха, просимо вас надавати інформацію за телефонами: ( (0522) 22-15-42.
-
Звертаємо Вашу увагу на те, що про корупційні правопорушення та інші службові зловживання з боку посадових осіб ГУ ДСНС України у Кіровоградській області, ви можете повідомити письмово за адресою: 25015 м. Кропивницький, вул. Пашутінська, 1, а також за телефоном довіри ( (0522) 32-86-25 та на спеціальну електронну поштову скриньку [email protected].
-
Наразі підійшов до заверщення конкурс на кращу загадку на тему мінної та пожежної безпеки. Переможцем конкурсу стала Савенко Анастасія учениця Ліцею Новгородківської селищної ради.
На прямій телефонній лінії, яка відбулася 22 травня п.р., на запитання мешканців відповідав начальник Кропивницького районного управління Головного управління ДСНС України у Кіровоградській області Владислав Ларіонов.
Доброго дня Владиславе Сергійовичу! Які найголовніші правила пожежної безпеки потрібно розповісти дітям які підуть на літні канікули?
Доброго дня, дякую вам за запитання! Ось які найпростіші правила пожежної безпеки потрібно розповідати малечі: не торкайся до оголеного, погано ізольованого проводу; не торкайся до ввімкненого електроприладу вологими руками; не користуйся несправними електроприладами; не користуйся електроприладами в ванній кімнаті; не грай поблизу електричної підстанції, біля електричних щитків; не розпалюй вогнища; не підходь до проводів, що впали на землю, ближче ніж на 15 метрів;
Як зберегти життя собі та своїй дитині під час відпочинку біля водойм?
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено та у разі необхідності може надати. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим 1 суворо дотримуватись правил поведінки на воді:
• Діти повинні купатися виключно під наглядом дорослих.
• Вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків.
• Не купайтеся і не пірнайте у незнайомих місцях.
• Не можна запливати за обмежувальні знаки.
• Слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо коли є вітер або сильна течія.
• Якщо підхопила течія, варто не панікувати, а просто пливти за течією, поступово і
-
плавно повертаючи до берега.
• Не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження, оптимальний період перебування у воді - 20-30 хв.
• Без потреби не подавайте сигналів про допомогу.
• Не підпливайте до коловоротів, пароплавів і катерів.
• Не стрибати головою вниз у місцях, глибина яких невідома.
Пам'ятайте, що у разі виявлення пожежі, вибухонебезпечних предметів чи інших надзвичайних подій необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102».
Кропивницьке районне управління
ГУ ДСНС України в області