Служба порятунку 101
- Шановні громадяни, вже розпочався опалювальний сезон – будьте відповідальні: дбайте про те, щоб тепло у вашій домівці було безпечним! Контролюйте роботу газових, електронагрівальних приладів та пічного опалення, за необхідності усуньте виявлені несправності самостійно або зверніться до відповідних служб за допомогою. Ваша безпека – у ваших руках!
- Користуйтесь правильно побутовими газовими приладами! Забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням. Не можна залишати без нагляду справні газові прилади, необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум'я. Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення. Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками. Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.
- Рятувальники постійно переймаються щоб жителі громади були у безпеці, тому щодня проводять профілактичні відпрацювання аби навчити і дорослих, і малечу як себе правильно поводити у разі виявлення ВНП, правилам пожежної безпеки у побуті та житлових будинках. Громадян також закликають не ігнорувати сигнали повітряної тривоги - спускатись в укриття або ховатись у приміщенні, що відповідає правилу двох стін. А щоб жителям краще запам’яталась інформація, рятувальники під час проведення масово-роз’яснювальної роботи розповсюджують друковану продукцію з питань пожежної і техногенної безпеки з порадами як діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації.
- Якщо у вас вимкнули світло, користуйтеся генераторами правильно: встановлюйте генератор так, щоб відстань до найближчої поверхні була не менше 6 метрів. Заправляйте пристрій тільки на відкритому повітрі!
- У закладах освіти провели Тиждень знань безпеки життєдіяльності. Школярів навчали найпростішим правилам пожежної та мінної безпеки.
- Шановні громадяни, будьте обережні у разі виявлення вибухонебезпечних предметів або предметів, схожих на них! Ні в якому разі не торкайтеся їх руками чи іншими предметами, відійдіть на безпечну відстань і негайно зателефонуйте за номером 101 або 102. Обов’язково роз’яснюйте дітям, наскільки небезпечними можуть бути такі знахідки, які інколи маскують у самих простих побутових речах або навіть дитячих іграшках!
- Шановні громадяни! Не ігноруйте сирени, що сигналізують повітряну тривогу – переходьте в укриття! Будьте відповідальними: бережіть себе та близьких Вам людей!
- Акція "Герой-рятувальник року": якщо ви стали свідком проявленої мужності і героїзму або безпосереднім учасником рятування людей, ліквідації пожежі, аварії чи стихійного лиха, просимо вас надавати інформацію за телефонами: ( (0522) 22-15-42.
- Звертаємо Вашу увагу на те, що про корупційні правопорушення та інші службові зловживання з боку посадових осіб ГУ ДСНС України у Кіровоградській області, ви можете повідомити письмово за адресою: 25015 м. Кропивницький, вул. Пашутінська, 1, а також за телефоном довіри ( (0522) 32-25-02 та на спеціальну електронну поштову скриньку [email protected].
Кропивницьке районне управління
ГУ ДСНС України в області